Положення

МЕТА ТА ЗАДАЧІ

 Онлайн конкурси та сертифікації масажистів проводяться з метою підвищення рівня інформованості населення, популяризації різних видів, методик та технік масажу в Україні. Збільшення розуміння значення масажу для здорового способу життя, профілактики порушень здоров’я, реабілітації, рекреації. Розвиток професійного рівня фахівців-початківців та професійних масажистів. Ознайомлення з різними методиками масажу та якістю його викладання яке надається навчальними масажними установами, передовим досвідом масажних технологій в Україні. Формуванню навичок самопросування в професійному полі та можливість масажистам додаткової реклами своїх послуг. Підвищення престижу професійної діяльності масажистів. Підтримка українських брендів та виробників косметології, продукції для лікування та оздоровлення

Проведення практичної частини сертифікації фахівців з масажу за різними методиками масажу з метою отримання професійних кваліфікаційних рівнів.

 

 ОРГАНІЗАЦІЯ

 Здійснюється представниками Союзу масажних шкіл України ПАМУ. Проводяться з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та умов.

  

ОНЛАЙН КОНКУРС

 Конкурс “Кращий масаж” проводиться декілько раз на рік та підсумковий серед переможців “Кращий масаж року”.

Голосування відкривається коли кількість учасників більше 10.

На початку року серед номінантів минулого року проводиться конкурс “Кращий масаж року”.

На конкурс від одного масажиста приймається одне відео в номінації.

Кількість номінацій та критерії суддівства були розроблені Експертною Радою Союзу масажних шкіл України ПАМУ.

Бажаючі можуть брати участь в конкурсі необмежену кількість разів, крім учасників які посіли 1 місця в поточному році. Номінанти (учасники які зайняли 1-3 місце) мають право взяти участь у підсумковому конкурсі “Кращий масаж року”. Наступного року участь можуть приймати усі бажаючи незалежно від участі та номінацій в попередньому році.

Для участі в конкурсі учасник подає відео свого виконання масажу згідно вимог які знаходяться на інформаційних ресурсах конкурсу – konkurs-massage.online. Відео яке буде мати чужий авторський матеріал, або не буде відповідати зазначеним вимогам, може бути не допущено до публікації на youtube каналі конкурсу, або зняте з конкурсу без будь якого відшкодування або повернення  сплати за участь в конкурсі.

1 раз на рік члени ПАМУ можуть прийняти участь в конкурсі безкоштовно.

 

Критерії оцінювання

 

Зовнішній вигляд, дотримання санітарно-гігієнічних та морально – етичних норм 0 – 4 балів за кожен пункт (до 16 балів)

 •                     Одяг, асептика, етика
 •                     Устаткування, оформлення, якість відео (для онлайн)
 •                     Темп
 •                     Безпека

Ергономіка масажиста 0-4 моделі 0 – 2 балів

Виконання прийомів, цілісність масажу 0 – 6 кожен пункт (до 78 балів)

Виконуються погладжування, розтирання, розминання, ударні, вібраційні та їх комбінації. Оцінюються техніка, ефективність, різноманітність.

ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ВИКОРИСТАННЯ масажних засобів в необхідній кількості.

Максимально 100 балів

 

Зовнішній вигляд.

Одяг: Загальний зовнішній вигляд повинен бути охайний. Відсутність довгих нігтів . Волосся прибрані, заколоті. Відсутність прикрас, годинників та інше, що заважає проведенню масажу. Уважне, ввічливе, терпляче, тактовне ставлення. Одяг змінний. Костюм, халат бажано бавовняний . Одяг повинен бути вільним, але при роботі не торкатися тіла масажованого. Колір не має значення. Взуття змінне, зручне.

Асептика

Обробка рук перед масажем: миття, спеціальними антисептичними засобами, серветками. Дотримання правил гігієни щодо обладнання та підручних засобів. Не дозволяється контакт з підлогою простирадлом, рушниками …

Устаткування

Перед виконанням масажу масажист зобов’язаний виставити висоту кушетки, розташувати обладнання таким чином, що б максимально зручно і гармонійно сформувати простір для своєї роботи.

Оформлення

Дозволяється додаткові рішення для робочого місця з урахуванням гігієнічних норм. Наявність килимків, одноразової білизни, шапочок, рушників. Накривання моделі повинно відповідати морально етичним нормам. Не рекомендується необґрунтовані відволікання уваги, розмови під час проведення масажу.

Темп

Робота в темпі згідно цілям і завданням методики що представляється, виду масажу. Дотримання відведеного часу.

Ергономіка

При оцінюванні враховуються положення і переміщення масажиста уздовж стола при виконанні масажу. Бажано продемонструвати вміння використання ергономіки масажиста, робота всім тілом, розслаблення. Правильно розподіляти вагу і навантаження. Не «перегравати». Необхідно приділяти увагу диханню.

При оцінюванні ергономіки моделі враховується її положення і зручність. Викладення, розташування частин тіла, використання додаткового обладнання, застосування валиків, підлокітників, підголівників.

 Безпека

Виконання прийомів без можливості нанесення психо-фізичних травм. Увага на можливі індивідуальні реакції з боку моделі.

Техніка виконання масажу та видів прийомів

При оцінюванні виконання прийомів масажу по кожному пункту і прийому виставляється оцінка від 0 до 6 балів.

Підсумкова сума до 18 балів.

– технічно вірне виконання прийомів ( розташування , рухи рук, глибина , вплив, перехід від прийому до прийому )

–напрямок: оцінюється вірне виконання переміщення рук ( напрямок , доведення прийому )

-послідовність:  Дотримання вірної побудови процедури масажу , чергування прийомів .

 Ефективність: вірне виконання прийомів для вирішення поставлених перед ними завдань (розслаблення, розігрів, прискорення крово та лімфатоку) в необхідних, і не більше, межах впливу.  Кількість повторень прийому 

Різноманітність: Вітається демонстрація різних варіантів прийомів класичного масажу З урахуванням анатомо-фізіологічних і антропометричних особливостей моделі.

Техніка:  Відповідність до правил виконання видів прийомів. Напрямок. “Почерк” масажиста. Дозованість .

Цілісність: Масаж повинен мати вступну, основну та заключну частину з відповідними видами прийомів для вирішення задач.

 

Голосування

 

Для надання рівних умов всім учасникам, надані відео будуть закриті.

Закриття доступу до відео також проводиться в один час.

На наступному тижні після закриття голосування підраховуються бали і визначаються номінанти конкурсу, які отримають призи, знижки на навчання від партнерів, які були визначені до початку конкурсу, інформаційну підтримку. 

Паралельно проводиться незалежне народне оцінювання в якому враховуються статистичні аналітичні показники відео конкурсантів:

 1.                 Додані коментарі/10
 2.                 Поділилися/10
 3.                 Нові підписки/10
 4.                 Середній відсоток перегляду відео/10
 5.                 Тривалість сеансу перегляду год/10
 6.                 Сподобалося/10
 7.                 Унікальні глядачі/100
 8.                 Середня тривалість перегляду/100
 9.                 Перегляди/100

бали учасників визначаються за спеціальною формулою та окремо визначаються номінанти серед Національного голосування. У фінальному (річному) конкурсі, бали народного голосування не враховуються.

Підсумковий бал виставляється членами Експертної Ради згідно критеріїв до кожної номінації.

 

Суддівство онлайн конкурсу

 Здійснюється згідно затверджених правил та критеріїв оцінювання  суддівською колегією (Експертною Радою) в складі не менше 4 осіб. Усі Судді мають рівні права. При виникненні орг питань, судді можуть внести правки до регламенту проведення конкурсу.

Суддя вихованець якого приймає участь у конкурсі його не оцінює. Замість ставиться середній бал від інших суддів.

 

Вимоги до суддів.

 До складу суддів можуть бути запрошені викладачі навчальних закладів з масажу вищої або першої категорії, викладачі профільних навчальних закладів, факультетів, кафедр, на яких ними викладаються дисципліни пов’язані з масажем, лікувальною справою, здоров’ям людини, фізичною терапією, ерготерапією, кінезіотерапією, при наявності участі їх учнів в конкурсі. Також до наступного конкурсу можуть бути запрошені учасники попереднього конкурсу які набрали найбільшу кількість балів (зайняли 1 місце). Переможцю річного конкурсу надається право бути членом Експертної Ради в першому конкурсі в наступному році.

 Моделі

 В якості моделей можуть виступати тільки особи що не мають протипоказань до масажу. Відповідальність за дотриманням умов лежить на масажисті.

  

Нагородження

 Учасники конкурсу нагороджуються сертифікатами учасників (номінантів), призами від Спонсорів. Партнерам, та спонсорам надається право вручення додаткових призів, та подарунків від себе.

 

Партнери, та Спонсори

 

Партнерами, та спонсорами «Конкурсів-сертифікацій» можуть бути будь які фізичні, або юридичні особи, підприємці, громадяни, як України, так і інших держав. Партнери, та спонсори мають право проводити розіграш знижок, подарунків своїх товарів, або послуг. Приймати участь у формуванні призів, назначати премії за номінації учасникам конкурсу. Надавати іншу допомогу в організації, та проведенні конкурсів.

 Інше

 Матеріал наданий учасниками для конкурсу являється власністю організаторів конкурсу.