Сертифікація

Єдина Національна сертифікація навчальних центрів та фахівців з масажу в Україні.

Сертифікації навчальних центрів та фахівців з масажу проводяться з метою врегулювання ринку масажу, підвищення якості надання послуг в сфері навчання та надання послуг, розвитку професійного рівня фахівців-початківців та професійних масажистів.  Підвищення престижу професійної діяльності масажистів. Щоб отримати знак якості та відповідати відповідному професійному рівню потрібно показати рівень володіння практичними навичками та теоретичними знаннями.

Стандарти та вимоги були розроблені Експертною Радою ПАМУ в яку увійшли відомі викладачі масажу, керівники навчальних центрів, медичні працівники, реабілітологи які мають багаторічний досвід як особистої роботи в області надання послуг так і викладання різних видів та методик масажу.

Також володіння деякими методиками масажу вимагає професійний стандарт “Масажист” згідно якого розроблені тестові питання. Підтвердивши рівень володіння методикою ви будете впевнені що ваш професійний рівень відповідає кваліфікаційному рівню та вимогам до отримання професії.

Для масажистів сьогодні є можливість пройти сертифікацію з класичного та медового масажу. Розроблені критерії, форми складання сертифікації що включає практичний та теоретичний іспит.

Робота з сертифікації за іншими методиками масажу ведеться з залученням відповідних фахівців.

СЕРТИФІКАЦІЯ ФАХІВЦІВ З КЛАСИЧНОГО МАСАЖУ

практична частина

Проводиться очно або онлайн.

  • участь у конкурсі професійної майстерності ПАМУ
  • надання на сертифікацію відео з виконанням класичного масажу

ВИМОГИ ДО ВІДЕО

надіслане відео яке не відповідає вимогам не буде розглядатися

  • очне проходження сертифікації у вашій школі при заявки від викладача (умови обговорюються окремо)

виконання масажу оцінюється членами Експертної Ради ПАМУ з виставленням балів згідно критеріїв та вимог до виконання класичного масажу. На протязі тижня можна звернутися до членів Експертної ради ПАМУ за обґрунтуванням, надіславши листа на pamu.com.ua@gmail.com.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИКОНАННЯ КЛАСИЧНОГО МАСАЖУ

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

Максимальна кількість балів 100.

теоретична частина

  • тестування за допомогою системи управління навчанням Moodle на сайті навчального центра ПАМУ. Тест з сертифікації по класичному масажу складається зі 100 питань. Час тестування 60 хвилин. Максимальна кількість балів 100. Бал підраховується автоматично.

з отриманих балів за практику та теорію вираховується середній бал та присвоюється відповідна категорія сертифікації з класичного масажу (отримання відповідного сертифікату) з занесенням до реєстру ПАМУ.

 

 

 

 

90-100% – вища категорія,

80-89% перша категорія,

70-79% друга категорія, 60-69 третя категорія,

менше 60 сертифікацію не пройдено

Процедура

  1. Надіслати на pamu.com.ua@gmail.com заяву:“Прошу мені … ПІБ… надати доступ до сертифікації”. 
  2. Сплатити участь на рахунок ПАМУ. У 2023 році: за практичну частину 500 гр. (для випускників шкіл – членів СМШУ 300 гр.) тестування – 400 гр.
  3. Отримати посилання на тестування та пройти тест.
  4. Записати відповідно до вимог та надіслати на pamu.com.ua@gmail.com посилання для завантаження файла з виконанням вами класичного масажу.

В результаті успішного проходження сертифікації учаснику буде висланий відповідний сертифікат з внесенням до Реєстра фахівців ПАМУ.

У разі невдалого складання іспитів (бал за проходження одного з іспитів: теоретичного або практичного – 30-50) на протязі тижня з дня отримання результатів сертифікації можна звернутися до ПАМУ з обгрунтованим проханням перездачі іспиту. Експертна Рада ПАМУ, розгляне  надані обгрунтування та прийме рішення о доцільністі перездачі. ЕР ПАМУ може відмовити або надати можливість перездачі іспиту на протязі 2 тижнів з дня прийняття рішення. Перездача сплачується окремо. У разі отримання менше 30 балів за іспит перездача неможлива. У такому випадку можна подавати нову заяву на сертифікацію не раніше двух місяців після отримання результатів попередньої сертифікації.

У разі бажання пройти сертифікацію з метою отримання більш вищої категорії, зробити це можна не раніше 2 місяців з дня присвоення категорії за попереднє проходження сертифікації.

Маєте питання з приводу сертифікацій звертайтеся до ПАМУ pamu.com.ua@gmail.com або за 0979735563

Члени ПАМУ на протязі 2023 року або на протязі місяця з дна всупу до ПАМУ можуть пройти сертифікацію з класичного масажу безкоштовно.

ВИМОГИ ДЛЯ НАВЧАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ З МАСАЖУ

Приміщення: Відповідність санітарно-гігієнічним нормам для навчання та виконання масажу

Програма: підготовка масажистів з класичного масаж не менше 108 годин з розглядом питань відповідно до програми ПАМУ (розроблена на основі вимог професійного стандарта):

рекомендовані теми програми навчання з класичного масажу:

1.1 Коротка історія розвитку масажу. 1.2 Масаж і його класифікація. 1.3 Рівні впливу масажу на організм людини. 1.4.Огляд видів прийомів класичного масажу (КМ) і загальні особливості їх виконання. 1.4 Ергономіка та біомеханіка масажиста.
2.1 Загальні відомості про тіло. 2.2.Загальні рекомендації для проведення масажу 2.3. Протипокази до масажу. 2.4.Стрес-адаптація. 2.5.Тривалість сеансу, курсу. Умовні масажні одиниці. 2.6. Методичні рекомендації: Дотик, Прогладжування і розтирання.
3.1 Скелет. Кістки. 3.2. Правові питання роботи масажиста. 3.3. Обладнання масажного кабінету. Кушетки. 3.4 Деякі терміни та поняття. 3.5. Методичні особливості виконання розминання.
4.1 Загальні анатомо-фізіологічні дані про м’язи. М’язи спини та потилиці. Фасції спини. 4.2. Санітарно-гігієнічні вимоги. 4.3. Засоби до масажу. 4.4. Методичні особливості виконання ударних і вібраційних прийомів.
5.1. Сенсорні системи організму і вплив масажу на них. 5.2. Холістичний масаж. 5.3. Гуморальний вплив. 5.4. Масаж шиї, шийно – комірцевої області і волосистої частини голови.
6.1.Будова нервової системи. Вплив масажу на НС. 6.2. Анатомія пояса верхніх кінцівок. Масаж верхньої кінцівки. 6.3. Спортивний масаж 6.4 “Лікувальний масаж”
7.1. Анатомія і фізіологія серцево судинної і лімфатичної систем. 7.2. Вплив масажу на СС та лімфатичну системи. 7.3. Особливості проведення масажу людям з порушеннями в роботі серцево-судинної системи. 7.4. Гематоми, екстравазати від масажу. 7.5. Лімфа дренажний та відсмоктуючий масаж
8.1. Анатомія тазу та нижніх кінцівок 8.2. Вплив масажу на ОРА. 8.3. Масаж нижніх кінцівок
9.1. Анатомія плевральної області. 9.2. Фізіологія дихання. 9.3. Вплив масажу на дихальну систему. 9.4. Методичні особливості виконання масажу грудної клітини. 9.5. Масаж в положенні на кушетці на боці. 9.6. Пасивні дихальні вправи.
10.1. Анатомія абдомінальної області. 10.2. Методичні особливості виконання масажу живота. 10.3. Харчування і масаж.
11.1. Анатомія хребта. 11.2. Остеохондроз і його наслідки. 11.3. Між хребцеві кили. 11.4. Масаж уздовж хребта.
12.1. Будова та функції шкіри. 12.2 Вплив масажу на шкіру та підшкірно-жирову клітковину. 12.3. Косметичний масаж. 12.4. КМ обличчя.
13.1. Вплив масажу на психоемоційний стан. 13.2 Психосоматика. 13.3. ТОП
14.1. Методичні особливості виконання загального масажу. 14.2. Поєднання масажу з фізичними факторами. 14.3. Етичні аспекти роботи масажиста.

Вимоги та рівні категорій навчальних центрів