Етичний кодекс масажистів

Етичний кодекс масажистів ПАМУ є декларацією правил та загальних принципів професійної поведінки. Визначає етичну поведінку масажиста.  Дотримання Кодексу є необхідною умовою членства в ПАМУ. 

 1.  Визначити протипоказання до масажу та при їх наявності не виконувати масаж. В першу чергу керуватися принципом “Не нашкодь” 
 2. Дотримуватись санітарних, гігієнічних та інших умов надання послуг що надають безпеку та комфортність клієнту. 
 3. Прагнути забезпечити найвищу  якість послуг масажу тим, хто звернувся за професійними послугами. Бути чесним та поважним до своїх клієнтів. Шанувати час клієнта. 
 4. Дотримуватись конфіденційних стосунків з клієнтами та поважати право клієнта на приватність. 
 5. Визнавати індивідуальність людини, не поводитись упереджено з клієнтами та колегами. 
 6. Покращувати професійну майстерність шляхом продовження професійної освіти, навчання та участі у професійних заходах. Та в спілкуванні з іншими авторитетними фахівцями в області масажу. 
 7. Вести всю ділову та професійну діяльність в межах законодавства України, формувати професійний імідж масажистів та дотримуватись найвищих стандартів професіоналізму. 
 8. Утримуватись від будь-якої сексуальної поведінки за участю клієнтів. 
 9. Приймати відповідальність за заподіяння шкоди фізичному, психічному та емоційному благополуччю себе та клієнтів. 
 10. Визнавати обмеженість своїх знань та навичок і, коли  необхідно направити клієнтів до відповідних фахівців. 
 11. Дотримуватимусь найвищих стандартів етичного професійного спілкування по відношенню до клієнтів, ділових партнерів та колег.  
 12. Утриматись від вживання наркотиків, алкоголю, до або під час виконання професійних обов’язків. 
 13. При виконанні професійних обов’язків одягатися належним чином, в одяг що придатний та відповідає нормам ділової та професійної практики. 
 14. Чесно та точно представляти свою кваліфікацію, освіту та професійну приналежність, визнаючи будь-які обмеження, які ви можете мати. 
 15. Надавати послуги в межах своїх компетенцій та освіти. Не використовувати ті масажі, за якими не пройшов належної підготовки. 
 16. Не виконувати маніпуляції такі що можуть привести до травматичних наслідків, не ставити діагноз, не призначити або надавати будь-які інші послуги або процедури які вимагають ліцензування або спеціальної освіти. 
 17. Брати активну участь у просвіті громадськості щодо переваг масажу, як частини здорового образу життя та засібу профілактики захворювань.  
 18. Дотримуватися чесності в рекламі, просувати свої послуги етично, зі смаком, рекламувати ті масажі за якими пройшов навчання та отримав відповідні сертифікації.  
 19. Бути правдивими в маркетингу, утримуватись від неправдивого подання своїх послуг, оплати послуг, повноважень, навчання, досвіду, здібностей чи результатів. 
 20. Не розповсюджувати не вірну, або сумнівну інформацію що може паплюжити масаж або колег. Не дискримінувати клієнтів та інших фахівців з будь-якої особистої причини. 
 21. Здійснювати право відмовити в послугах людини якщо є поважна причина для цього, а також поважати права вашого клієнта відмовитись або змінити фахівця. 
 22. Уникати будь-якої діяльності, яка б суперечила вашим зобов’язанням діяти в інтересах вашого клієнта. 
 23. Не використовувати неправдиву інформацію що до членства в ПАМУ, СМШУ, включаючи ім’я, логотипи чи іншу інтелектуальну власність будь-яким способом, який є несанкціонованим, неналежним або оманливим.